Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 1 użytkownik.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

402358
DziśDziś38
WczorajWczoraj397
MiesiącMiesiąc5235
RazemRazem402358

Przyjazne strony

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego!!!

01

Miło nam poinformować, że  rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego

BIZNES NA OBCASACH – ALTERNATYWĄ DLA BEZROBOCIA KOBIET !!

 

Jeżeli jesteś bezrobotna lub też nie jesteś pewna czy nie zostaniesz pozbawiona pracy, koniecznie przeczytaj !!

Projekt dla wszystkich kobiet z gminy Włoszczowa.

SKĄD POMYSŁ?

Projekt powstał z inicjatywy członkiń naszego stowarzyszenia, które w ostatnich miesiącach straciły pracę. Dzieczyny te wskazały na ogromne trudności z powrotem na rynek pracy, a pozostałe zasygnalizowały narastające poczucie zagrożenia jej utratą. No cóż... czasy są trudne, chyba nikt dzisiaj nie może być pewny źródła swoich dochodów ...

NIE MAM PRACY-CO DALEJ?

Jako alternatywę dla siebie obie grupy podały prowadzenie własnej firmy. Zaznaczyły jednak, że w obecnej chwili nie są przygotowane do podjęcia tak odważnej decyzji, z uwagi na bariery wynikające z braku odpowiedniej wiedzy i umiejętności w zakresie rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.

CHCEMY SIĘ SZKOLIĆ!

Dziewczyny podkreśliły brak jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej i zasygnalizowały potrzebę stworzenia szerokiej oferty warsztatów o tematyce gwarantującej podstawową, wzajemnie uzupełniającą się wiedzę z różnych dziedzin, niezbędną do rozpoczęcia i poprowadzenia firmy. Oczekiwania ankietowanych dotyczyły wysokiej jakości szkoleń i możliwości przyjrzenia się praktycznej realizacji udanego kobiecego biznesu.

CORAZ WIĘCEJ BEZROBOTNYCH  KOBIET...

Grupę docelową projektu stanowią wyłącznie kobiety w związku z ich szczególną sytuacją na rynku pracy, są bowiem liczniejszą grupą bezrobotnych niż mężczyźni. Wg danych WUP w Kielcach, w roku 2011 powiat włoszczowski znajdował się w niechlubnej czołówce, z największym odsetkiem bezrobotnych kobiet w województwie świętokrzyskim. Kobiety stanowiły średnio w 2011 roku 58,11% ogółu bezrobotnych powiatu włoszczowskiego. W obszarze realizacji projektu dane statystyczne wyglądają podobnie. Wg danych PUP na 31.12.2010 r., w gminie Włoszczowa stanowiły 54,71 % ogółu bezrobotnych, a na 31.12.2011 r. już 57,06%, co pokazuje, że ich liczba rośnie. Wśród kobiet znajdziemy też większą grupę osób bezrobotnych już od dłuższego czasu.

Wg danych Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2010-2017 dla miejsko-wiejskiej gminy Włoszczowa (dalej GSRPS), kobiety stanowią ok 67% długotrwale bezrobotnych (tab. 7 str. 20 GSRPS).

...I KOBIET NA "GARNUSZKU" GOPS

Wg danych Ośrodka Pomocy Społecznej(GOPS) we Włoszczowie za 2011 r, kobiety stanowią też większość wśród osób korzystających z pomocy społecznej (63,76%). Dlatego wymagają wsparcia a także integracji i akceptacji w lokalnym środowisku. Jednym z niewielu pól, w tej sytuacji, na którym kobieta może się realizować, staje się własna firma. Stanowi antidotum na obecne nierówne traktowanie kobiet na rynku pracy, utrudniony awans na najwyższe stanowiska w firmach oraz niższą wysokość wynagrodzeń.

DLACZEGO PRZEGRYWAMY NA RYNKU PRACY Z MĘŻCZYZNAMI?

Przy poszukiwaniu pracy napotykamy na większe bariery niż mężczyźni. Niejednokrotnie przegrywamy rywalizację, gdyż jako matki, bądź potencjalne matki, jesteśmy dla firm większym obciążeniem organizacyjnym i finansowym. Z tych samych względów jesteśmy bardziej niż mężczyźni zagrożone utratą pracy.

MAŁO KOBIET W BIZNESIE

W gminie Włoszczowa, wg danych na 30.06.2011 r., w ewidencji działalności gospodarczej figurowały wśród przedsiębiorców 363 K i 731 M (ogółem 1094), co pokazuje, że na obszarze realizacji projektu K stanowią zaledwie 33 % przedsiębiorców prowadzących działalność. Istnieje więc nierówność w poziomie przedsiębiorczości obu płci, zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym.

 SPOŁECZNE KONSEKWENCJE BRAKU PRACY

Brak aktywności zawodowej u nas kobiet wywołuje frustrację, która przechodzi w brak akceptacji samej siebie, obniżenie poczucia własnej wartości. Brak dochodów nie pozwala nam też na pełne korzystanie z dóbr i usług społecznych, powoduje brak samodzielności finansowej, co odczuwamy jako finansowe uzależnienie od mężczyzny.

BARIERY W PROWADZENIU WŁASNEJ FIRMY

Największe bariery, którym przedsiębiorcze kobiety muszą stawić czoło, chcąc powoływać i rozwijać własny biznes, to przeszkody społeczno-kulturowe oraz edukacyjne. Tradycyjny model rodziny zakłada, że rola kobiety sprowadza się głównie do zajmowania się domem i dziećmi, natomiast rolą mężczyzny jest praca zarobkowa na utrzymanie rodziny. Takie poglądy powodują, że kobietom brak jest pewności siebie i wiary we własne zawodowe możliwości, a w konsekwencji wzrasta obawa przed podjęciem decyzji o samodzielności zawodowej. Stąd tak bardzo ważne jest zwalczanie podobnych stereotypów i motywowanie kobiet do przedsiębiorczości.

Przeszkodą dla kobiety jest również brak wiedzy o prowadzeniu własnej firmy. Prowadzenie biznesu wymaga znajomości podstaw wielu dziedzin: prawa gospodarczego, podatkowego, cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń, marketingu, finansów, informatyki itp. Brak szerokich kontaktów w biznesie utrudnia kobietom uzyskanie porad w kwestii prowadzenia własnej firmy, a w konsekwencji podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności.

Stąd tak ważna jest edukacja, bo dzięki uzyskanej wiedzy kobieta nabierze pewności siebie i wiary we własne możliwości i umiejętności.


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PANIE DO APLIKACJI W PROJEKCIE!!!!

PRZEJDŹ NA PODSTRONĘ PROJEKTU

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ