Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

402359
DziśDziś39
WczorajWczoraj397
MiesiącMiesiąc5236
RazemRazem402359

Przyjazne strony

Wiemy już skąd twórca sztuki tak doskonale zna kobiety! Premiera BABIŃCA za nami !!

049 start

8 marca 2013 r. tuż przed godziną 17.00 w garderobie sceny Domu Kultury we Włoszczowie czuło się atmosferę ogromnego  skupienia.

Za chwilę premiera spektaklu muzycznego Zbyszka Woldańskiego BABINIEC z Obcasami w roli głównej!!! Czy wszystko pójdzie dobrze? Czy nikt się nie pomyli? Czy sposoba się  publiczności?

Ogromny stresik zawisł w powietrzu... Najtrudniej miała Zosia, grająca główną rolę, to ona rozpoczynała spektakl piosenką...

 

I zaśpiewała.... a wraz z zebranymi gromkimi brawami w siną dal odpłynąło napięcie i sztywne kolanka :) Kochana Widownia dodała Zosi pewności siebie !

 Akcja sztuki w głównej mierze toczy się w klubie o wdzięcznej nazwie BABINIEC. Jest on miejscem spotkań kobiet, które wzajemnie sobie pomagają i wspierają się w trudnych chwilach. Główną bohaterką sztuki jest Ela- babcia nowoczesna, która  nie tylko "o każdej dnia porze, przyjdzie pomoże, czasu nie poskąpi, bajkę szepnie do ucha, problemów wysłucha", ale też znajduje czas dla siebie. Ma "modną fryzurę, jeansy, koszulę, makijaż jak z filmu". Która "siądzie przy komputerze, na skypie hasa, w sieci kumpli ma".

Ela próbuje namówić swoją dawną koleżankę Bożenkę, żeby wstąpiła do klubu zapraszając ją na spotkanie Babińca. Bożenka jest świadkiem babskich pogaduch, które ją bulwersują :), tańców na stole i wieczoru miłosnych piosenek. Zahukana babcia, w stroju z epoki PRL-u :) w końcu daje się namówić na zmiany. Babiniec zmienia ją w zadbaną kobietę, która rozpoczynając nowe życie śpiewa przepiękną finałową piosenkę.

Po spotkaniu kobiety rozchodzą się, "bo już muszą iść" do swoich spraw, a sztukę kończy babcia Ela która "tylko prośbę ma: nie pozwólmy by nawet najbardziej szara rzeczywistość, zabrała nam radość życia, nadzieję... i marzenia".

Sztuka o babciach jest, ale jakże oddaje atmosferę naszego Stowarzyszenia! My też spotykamy się, rozmawiamy, wspólnie spędzamy czas, uczymy się od siebie wzajemnie, uzupełniamy się i ... pomagamy sobie, kiedy któraś z nas tej pomocy potrzebuje! Zapraszamy w  nasze szeregi wszystkie Panie, które chcą coś dla siebie i innych zrobić, bo " tu miejsce jest dla każdej z nas i Tobie siłę da !"

Przesiąknięte humorem, realistyczne teksty, przepiękna muzyka i w tym wszystkim nasze Obcasowe koleżanki, z których jesteśmy baaardzo dumne!!  Nie umiemy obiektywnie ocenić spektaklu, za bardzo nim wszystkie żyłyśmy. Chodzilyśmy z dziewczynami na próby, dodawałyśmy im odwagi, próbowałyśmy chłodnym okiem widza wyłapywać błędy...

Możemy mieć tylko nadzieję, że Kochana Widownia podziela nasz zachwyt sztuką, a także docenia odwagę i entuzjazm naszych AKTOREK!

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI !

"NIE SIĘ ROZWIJA I WZRASTA W SIŁĘ

NASZ NAJWPANIALSZY BABINIEC!!!"

PS. Babiniec-sztuka o kobietach, choć nie tylko dla kobiet, stworzona została przez mężczyznę... Nasuwa się pytanie.. skąd taka znajomość kobiecej duszy, kobiecych potrzeb i marzeń... Skąd  facet wie, że tylko krem hialuronowy zmarszkom powie: "pa"? i że kładąc na noc pod oczy kremik DZIESIĘĆ Q zasypiamy z wiarą, że w nocy stanie się cud?

Wszystkim ciekawskim tej materii twórca sztuki pośpieszył z wyjaśnienami zwracając się ze scemy do swojej żony: " To moja żona jest moją muzą, Grażynko dziękuję Ci za to, że mnie wspierasz, pomagasz, za to że jesteś (...)". Cudowana chwila wzruszenia twórcy sztuki udzieliła się całej publiczności, a jej żeńskiej części-jako tej bardziej skłonnej do wzruszeń :) zakręciła się łezka w oku.. Grażynko gratulujemy tak oddanego, kochającego i... zdolnego męża!! :)

PS.2 :) "Drobne", które wrzucaliście do puszek w ramach zbiórki publicznej: KOBIETY-KOBIETOM zostaną przekazane na rehabilitację  dla włoszczowskich AMAZONEK.  DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SERDUSZKA!

fot.Marek Gawron Beata Kącka

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ