Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

403177
DziśDziś113
WczorajWczoraj163
MiesiącMiesiąc416
RazemRazem403177

Przyjazne strony

„Przychodzi facet do lekarza…bo go baba wygoniła” ???

IMG 0811  

Akcje profilaktyczne dla kobiet w naszym mieście odbywają się już od kilku lat..."A co z mężczyznami? Oni się już nie liczą?"-że w tym miejscu zacytuję fragment z naszego spektaklu "Babiniec" :)

Zadbała o nich Włoszczowska Fundacja Jesteśmy Blisko organizując 17 maja 2013 w Domu Kultury we Włoszczowie spotkanie informacyjne dotyczące profilaktyki raka prostaty pod hasłem: „Przychodzi facet do lekarza…bo go baba wygoniła”, którego byliśmy partnerem!

Czy współczesnego macho (hiszp. pot. stuprocentowy mężczyzna, samiec-hasło „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa) kobieta musi faktycznie wyganiać na badania? Czy Panowie naprawdę nie potrafią o siebie zadbać i są nieczuli na zatrważające statystyki? 

Na pewno nie można tego powiedzieć o macho zgromadzonych licznie na sali włoszczowskiego Domu Kultury! Uczynili pierwszy krok przychodząc na spotkanie! I jesteśmy pewne, że odliczą się wszyscy na badaniach!

Spotkanie prowadziała Prezes Fundacji Jesteśmy Blisko Iwona Dobosz. Poruszające słowa o swoich przeżyciach w chorobie nowotworowej piersi usłyszeliśmy od Przewodniczącej Rady Fundacji jak również gospodyni spotkania Małgorzaty Wypychewicz, która to wraz z mężem Bogdanem fundację tę założyła.

Na czerwonych kanapach zasiedli zaproszeni do dyskusji Panowie: Wicewojewoda świętokrzyski – Grzegorz Dziubek, lekarz urolog Paweł Orłowski oraz znany wszystkim włoszczowianom lider zespołu Albatros, którego dotknął nowotwór prostaty Robert Sawicki.

Do dyskusji na męski temat raka prostaty zaproszono również kobiety: psycholog Marzenę Banaś - Dudek, oraz reprezentujacą nasze babskie stowarzyszenie Beatę Kącką.

Wicewojewoda świętokrzyski przedstawił dane statystyczne, które nie pozostawiają złudzeń! Prawie co 3 mężczyzna w wieku około 50 lat i aż 80 % mężczyzn w wieku 80 lat zapada na tę podstępną, początkowo nie dającą żadnych objawów chorobę. Na zadane pytanie, czy stawi sie na badania, odpowiedział, że za dużo ma jeszcze w życiu do zrobienia i do przeżycia, żeby tego nie zrobić.  O tym czym jest rak prostaty w bardzo przystępny i sugestywny sposób opowiedział zebranym lekarz urolog, a od psycholożki dowiedzieliśmy się, że choroba powoduje, że tak naprawdę choruje cała rodzina. Kobiecy punkt widzenia na postawę nowoczesnego macho przedstawiła  Obcasowa koleżanka, podkreślając, że jest to przede wszystkim mężczyzna odpowiedzialny za siebie i rodzinę, a ta odpowiedzialność przejawia się również w systematycznych badaniach!

To co najbardziej przekonało Panów na sali do pójścia na badania (nieładnie podłuchiwać, ale w szczytnym celu dozwolone), to poruszająca wypowiedź Roberta Sawickiego.  Usłyszeliśmy o tym jak zaczęła się jego choroba, jaki ma wpływ na życie jego i jego rodziny. Zdecydował się o niej opowiedzieć zachęcając w ten sposób do profilaktycznych badań. Dbamy o swoje samochody, chodzimy do mechaników na przeglądy, a zaniedbujemy to, co w życiu najważniejsze, nasze zdrowie. Badajmy się dla siebie i swoich bliskich-podsumował swoja wypowiedź Robert, za którą dostał gromkie brawa, będące wyrazem podziękowania widowni za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Po tematach poważnych przyszedł czas na chwilę wytchnienia i rozrywki. Wspaniały młody głos zaprezentował Paweł Rydz, śpiewając anglojęzyczne piosenki, a nasze Obcasowe koleżanki zagrały spektakl Babiniec. Poczęstunek w Wilii Aromat na który została zaproszona cała widownia, zakończył piątkowe spotkanie, będące zapowiedzią badań dla Panów!

Gratulujemy Fundacji Jesteśmy Blisko nie tylko pomysłu na skierowanie badań tym razem do Panów, ale również świetnie oddającego rzeczywistość hasła reklamowego! Mamy jednak  nadzieję, że nie będziemy musiały naszych facetów na badania wyganiać, ale jako nowocześni odpowiedzialni MACHO... z własnej i nieprzymuszonej woli, sami się na nie wybiorą !!!

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ