Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

403179
DziśDziś115
WczorajWczoraj163
MiesiącMiesiąc418
RazemRazem403179

Przyjazne strony

Festiwal smakołyków na Konkursie Potrawy Regionalnej

02  

27 października 2013 w PCKR we Włoszczowie odbył się IV Powiatowy Konkurs na Potrawę Regionalną.  Zgłoszono rekordową ilość potraw, bo aż czterdzieści jeden !

Obcasy tym razem postawiły na zdrowe jedzenie i przygotowały rybną ucztę. Jak nam się powiodło w konkursie?

Przygotowania Obcasów do konkursu trwały przeszło dwa tygodnie. Dziewczyny, które zgłosiły się do wykonania  potraw, szukały pomysłów sięgając do przepisów swoich mam i babć. Po ich wyborze przygotowały je na próbę, delikatnie korygując przyprawy i smaki. Jeszcze chwila zastanowienia nad wyglądem stoiska i już można było zgłosić rybne smakołyki do konkursu.

Na konkursowym stole położyłyśmy tematycznie przygotowany niebieski obrus, po którym pływały ręcznie malowane (farbą olejną :)) nasze polskie ryby: karpie, szczupaki i okonie. Na obrus powędrowały półmiski z konkursowymi daniami: "Rybna przyjemość w liściu włoskiej kapusty i koperkowej kąpieli" oraz "Sakiewki z pieczarkami i karpiem". Uzupełnienienie pozakonkursowego stołu stanowiły: rybny paprykarz na domowym chlebku, galaretka z barszczu czerwonego oraz zdecydowanie nie w rybnym smaku :) - domowe ciasta. Rybacka sieć zawieszona na ścianie oraz tatarak w wazonie obok stołu, podkreśliły charakter naszego stoiska, a nasze uśmiechnięte Obcasiki wystrojone w firmowe białe koszulki, niewątpliwie dodały mu uroku :)

Suto zastawione wyśmienitym jedzeniem konkursowe stoły, były nie lada wyzwaniem dla komisji je oceniającej. Nasze potrawy nie znalazły się w gronie zwycięzców, ale wysoko doceniono wystrój naszego stołu przyznając nam I miejsce w tej kategorii! Nagrodę i buziaczki od Wiceprez. LGD Region Włoszczowski Stanisława Hereja oraz Dyrektora LGD Region Włoszczowski Cezarego Hucia odebrał 6 osobowy skład Obcasów. Dziękujemy Komisji za wspaniałą nagrodę, którą okazał się termos na potrawy! Na pewno przyda się naszemu stowarzyszeniu podczas imprez integracyjnych:)

 Dziękujemy również odwiedzającym nasze stoisko, którzy wysoko ocenili nasze rybne smakowitości w konkursie publiczności, w którym zajęłyśmy II miejsce !

To było bardzo miłe, podsycone konkursową adrenaliną niedzielne popołudnie ! Do zobaczenia za rok!

Pieniążki na realizację zadania „Udział w IV Powiatowym Konkursie na Potrawę Regionalną we Włoszczowie” otrzymałyśmy ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Między Nidą a Pilicą” w ramach działania „Bonus Między Nidą a Pilicą”.

 P.S. Potrawy z ryb to samo zdrowie ! Zawierają kwasy nienasycone, w tym tak zwane kwasy omega-3. To właśnie one sprzyjają wzmocnieniu odporności i łagodzą procesy zapalne. Na dłuższą metę mogą zapobiegać rozwojowi chorób cywilizacyjnych - nadciśnienia, miażdżycy, chorób układu krążenia. Jedzenie ryb powinno być traktowane jako rodzaj profilaktyki antynowotworowej i antyzawałowej. Pamiętajmy o tym tworząc domowe jadłospisy !

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ