Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

403174
DziśDziś110
WczorajWczoraj163
MiesiącMiesiąc413
RazemRazem403174

Przyjazne strony

Czas na Kobiety!

20131106 113218   Znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Warakomska, Prezeska Kongresu Kobiet, przyjechała 6 listopada 2013 do Grand Hotelu do Kielc, by rozmawiać z kobietami o naszej sytuacji na rynku pracy. Jakich rad udzielałyśmy sobie wzajemnie?

Polskę charakteryzuje jeden z najniższych w całej UE wskaźnik zatrudnienia kobiet - w 2011 r. wyniósł 44%. Natomiast wskaźnik zatrudnienia kobiet w wieku 55-64 lata w Polsce wynosi nieco ponad 20%. Ogromny zasób talentów i kompetencji tkwiących w kobietach jest w naszej gospodarce niewykorzystany.

Po urodzeniu dzieci kobiety często nie wracają do pracy, poświęcając się ich wychowaniu. Kiedy pociechy podrosną, powrót na rynek pracy, jest już bardzo utrudniony. Podczas gdy już pracujemy zawodowo, większość codziennych obowiązków spoczywa na kobietach, mężczyźni w większości mogą skupić się na pracy zawodowej. To dlatego kobiety na rynku pracy są wciąż postrzegane jako mniej dyspozycyjne, kłopotliwie i bardziej obciążające budżet firm. Jest nas mało w zarządach, na kierowniczych stanowiskach, w polityce.

Konferencję pt "Superwoman na rynku pracy" która odbyła się w Kielcach w ramach cyklu spotkań CZAS NA KOBIETY, zorganizował Kongres Kobiet Polskich i Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Celem spotkań jest głoszenie  równości szans na rynku pracy i równego stopnia godzenia życia zadowowego z osobistym niezależnie od płci.

Na widowni zasiadły przedstawicielki wszystkich pokoleń, a w panelu dyskusyjnym udział wzięły: wojewodzina świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba, Dorota Tworek, właścicielka kieleckiej spółki budowlanej Dorbud, nasza Obcasowa koleżanka Beata Kącka, właścicielka Biura Rachunkowego Lex Bufiks we Włoszczowie, a także gość z Warszawy – Dominika Betman, prezeska do spraw finansowych w międzynarodowej korporacji Siemens.

Podczas dyskusji moderowanej przez Dorotę Warakomską dowiedziałyśmy się,  że choć jesteśmy  kompetentne i wykształcone, brak nam pewności siebie. Nie umiemy się chwalić sukcesami, co z łatwością przychodzi ogółowi mężczyzn. Jesteśmy też mniej przebojowe. Zamiast w pracy rozsiąść się wygodnie na fotelach, siadamy na ich brzeżkach.

 Dzięki temu, że jednocześnie pracujemy zawodowo i zajmujemy się domem, jesteśmy świetnie zorganizowane i odpowiedzialne, ale nie potrafimy tego atutu sprzedać przyszłym pracodawcom.

Panelistki namawiały kobiety do większej aktywności zawodowej i społecznej, wzmacniania poczucia właśnej wartości, zmiany stereotypowego myślenia. Żebyśmy mogły wygodnie usiąść razem z mężczyznami na ławeczce życia zawodowego, społecznego i politycznego, powinnyśmy też posunąć się naszym partnerom na ławeczce obowiązków domowych.

W przerwie między spotkaniami, media rozpytywały uczestniczki konferencji na tematy na niej poruszane. O Obcasach i kobietach w ogóle dla Radia RMF MAX opowiadała nasza prezeska Jola Tyjas :)

Takie spotkania jak te, mają olbrzymią moc motywacji, wiary we własne możliwości i napędu do działania. Są też doskonałą okazją do zawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Jeżeli macie możliwość z nich korzystać, to zróbcie to, bo teraz jest CZAS NA KOBIETY! :)


Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ