Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

403178
DziśDziś114
WczorajWczoraj163
MiesiącMiesiąc417
RazemRazem403178

Przyjazne strony

"BABINIEC II czyli Facet bywa przydatny"

To już po raz drugi w Dniu Kobiet 8 marca 2015 na deskach włoszczowskiego Domu Kultury „Włoszczowianki na Obcasach” śpiewały, tańczyły i zabawiały w większości kobiecą publiczność. Premiera spektaklu muzycznego Zbyszka Woldańskiego BABINIEC II o intrygującym podtytule FACET BYWA PRZYDATNY,  okazała się kolejnym ogromnym sukcesem autora i aktorek!

Sztuka została wystawiona w Dniu Kobiet i z racji wolnego wstępu była prezentem Gospodarzy obiektu, Autora i występujących w niej Obcasików dla wszystkich Kobiet, które w tym dniu zaszczyciły tak licznie Dom Kultury swoją obecnością. Były też cukierasy i życzenia od Obcasów dla wszystkich wchodzących na salę pań :)

Babiniec II to kontynuacja wystawionej równo dwa lata temu sztuki BABINIEC. Bożenka (Ula Tatar) po tym jak w poprzedniej sztuce z szarej myszki przeistoczyła się w łabędzia, w tej rozwinęła skrzydła i dostała pracę jako dziennikarka. Zaczęła się również spotykać z naczelnym. Julka (Agnieszka Szczepara-Dynus) poznawszy poprzednio w sanatorium Romana, w tej ku początkowemu przerażeniu okazała się być „przy nadzieji”. Halinka (Halinka Skiepko) z niesamowitym wdziękiem przedstawiała uroki bycia w okresie klimakterium, co jakiś czas wywołując tym salwy śmiechu i oklaski. Wandzia (Jola Tyjas) ponarzekała na ilość pracy w domu i na to, że jej „Mareczek nawet nie zrobił jej kolacji” :) Anka (Ula Palacz) w energetycznym wykonaniu piosenki namawiała nas do korzystania z życia i czerpania go garściami. Ela (Zosia Jędras) uparcie szukała faceta dla Bożenki. Grażynka (Asia Albrycht) z ogromnym wdziękiem zaśpiewała i niesamowitą lekkością zatańczyła zumbę. Ula (Ela Borowska) nieustannie i z wielkim przejęciem namawiała do korzystania z wyciągu z żurawiny :)

Tak jak w sztuce, tak i w życiu. Spotykamy się, bo dzięki „spotkaniom jesteśmy silniejsze, bardziej pewne siebie, otwarte na ludzi”. „Właśnie temu służy nasz BABINIEC, zobaczcie ilu dziewczynom pomogłyśmy w różnych sprawach. Niektóre potrzebowały tylko szturchańca, żeby się ocknęły. Czasami tylko świadomość, że masz na kogo liczyć, dodaje siły do działania. Babiniec to moc, jakiej nie było, w BABIŃCU SIŁA!”-usłyszeliśmy podczas sztuki.

Oklaskami na stojąco publiczność podziękowała autorowi i artystkom za przedstawienie. Miłe słowa podziękowania i życzenia z okazji Dnia Kobiet popłynęły z ust najwyższych władz - Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka i Starosty Powiatu Włoszczowskiego Jerzego Suligi. Dziękujemy, że byliście z nami!

Hm… FACET BYWA PRZYDATNY… kiedy i do czego? :) Przewrotnie nie opowiedziałam tego wątku sztuki! Kto chce poznać odpowiedzi na te pytania, ZAPRASZAMY NA KOLEJNE PRZEDSTAWIENIA!

zdjęcia: Marek Gawron filmik: TV Włoszczowa

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ