Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjazne strony

...być lepszą wersją, wczorajszej siebie :)

Do dnia happeningu, codziennie uczyłyśmy się BUDZIĆ Z MOTYWACJĄ I ZASYPIAĆ Z SATYSFAKCJĄ. Każdy nowy dzień, to nowe dla nas zadanie na stanie się co dzień lepszą wersją wczorajszej siebie. GOTOWE ?

 

1. WDZIĘCZNOŚĆ

02

Na ogół nie doceniamy tego co jest nam dane. Zdrowie, dach nad głową, rodzina, przyjaciele-w naszych oczach to wciąż mało, bo przyzwyczajenie i myśl, że to nam się należy, jest taka oczywista! Pomyśl przez chwilę za co TY możesz być wdzięczna losowi, a pozytywna energia wdzięczności sprawi, że poczujesz się... szczęśliwa i gotowa na nowe wyzwania Podziałało?

2. UŚMIECH

03

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje, dlatego uśmiechaj się często i szczerze do: dzieci wychodzących do szkoły, koleżanek w pracy, skwaszonej szefowej przechodzącej korytarzem czy nieuprzejmej urzędniczki w okienku. Zdziwisz się, jak wiele może zdziałać Twoja krzywa :)
Ale przede wszystkim nie zapominaj uśmiechać się... DO SIEBIE !

3.ZADOWOLENIE

04

Zastanów się za co dzisiaj mogłabyś siebie pochwalić? Może zrobiłaś dobry obiad, załatwiłaś długo odkładaną sprawę albo pocieszyłaś koleżankę? To Twoje małe sukcesy! Przypomnij je sobie teraz i pochwal się za nie. Prawda że miłe uczucie?

4.NARZEKANIE

05

Narzekamy na sytuacje: na które nie mamy wpływu (co masz z takiego narzekania? dokarmiasz tylko negatywne emocje i tracisz czas!) i na takie, na które mamy wpływ, ale nam się nie chce, albo nie mamy odwagi ich zmienić. Masz wpływ na sytuacje na które narzekasz? To do dzieła-zmień to!

5.POŻEGNANIE PERFEKCJONALISTKI

06

Współczesna kobieta to perfekcyjna: pani domu, matka, żona, pracownik itp itd.- media wciąż narzucają nam, że mamy być idealnymi matkami polkami i kobietami sukcesu jednocześnie. A my oczywiście staramy się być najlepsze we wszystkich tych rolach! Jesteśmy przemęczone i niezadowolone ze swojego perfekcjonalizmu. To nie pomaga być szczęśliwą...
Przestańmy się męczyć dążeniem do ideału, a zacznijmy zwyczajnie cieszyć się życiem. Są w życiu ważniejsze wartości niż wyprane skarpetki czy wytarty do sucha zlew :)

6. WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO

 

Znacie takie przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch? Albo: więcej ruchu-więcej szczęścia? Na pewno znacie! Ruch pomaga osiągnąć równowagę psychiczną i jest lekiem na wiele popularnych dolegliwości. Redukuje stres, poprawia nastrój, zwalcza zmęczenie, zwiększa pewność siebie, kształtuje charakter, rozwija umysł. Oczywiście my to wszystko wiemy, tylko jak to zrobić, żeby nam się tak chciało, jak nam się nie chce? Może piosenka zmotywuje nas do śmiałego wyginania ciała z Królem Julianem ?

7.MODELOWANIE ZACHOWAŃ

07

I kolejne z serii mądrych przysłów: "kto z kim przestaje, takim się staje". To powiedzenie opiera się na procesie modelowania zachowań. Zachodzi on świadomie lub nieświadomie, dlatego ważne jest otaczanie się tylko ludźmi nadającymi twoim celom pewną wartość. Koniecznie eliminuj kontakty toksyczne, sprowadzające cię w dół!

8.POŻEGNANIE ZOSI SAMOSI

08

Jesteś nadmiernie obciążona obowiązkami? PRZYZNAJ się do tego, że potrzebujesz pomocy i o pomoc POPROŚ! To nie porażka, to wielka mądrość przyznać, że potrzebujemy czyjegoś wsparcia. Ukróć swój syndrom Zosi Samosi i każdego dnia deleguj jedno, Twoim zdaniem, najprostsze zadanie: na męża, dzieci, podwładną(nego) Po dwóch tygodniach sprawdzisz, czy sposób ten zaoszczędził Ci więcej czasu, czy też sprowadził koniec świata :)

9.WYTRWAŁOŚĆ 09

Każdy ma w życiu trudne momenty, chwile zwątpienia. Nie doceniamy swoich możliwości i zapominamy o potencjale jaki w nas drzemie. Nie widzimy rozwiązania naszych problemów, wydaje nam się, że trafiamy na mur, za którym nic nie ma. I rezygnujemy... tuż przed nagrodą!
Nigdy się nie poddawaj, bo nie wiesz czy nie zrezygnowałaś w najmniej odpowiednim momencie !

10.OSĄDZANIE

10

Chętnie robimy rachunek sumienia, lecz niestety nie sobie samej, tylko innym... Osądzanie pomaga pokrywać własne niedostatki. Ma niestety swoje źródło w wewnętrznym lęku i niskiej samoocenie. Dlaczego osądzanie nam samym szkodzi? Ponieważ komunikujemy się nie tylko słowem, ale tez energią. Druga osoba od razu to wyczuwa. Gdy zbyt często osądzasz, ludzie zaczynają się od ciebie odsuwać. Wiedząc, że krytyka niszczy twoje relacje z otoczeniem, staraj się jej unikać- pamiętając o tym, że każdy z nas jest inny i ma prawo do wyboru własnej drogi!

11.ZAZDROŚĆ

11

Zdarzyło ci się patrzeć z zazdrością na smukłą figurę koleżanki, która ostatnio dużo schudła na diecie? Albo zazdrościć innej, że ładnie wygląda, bo dba o siebie? A może ukłuło cię na widok dawno nie widzianej przyjaciółki ze szkolnej ławy, która zrobiła karierę w biznesie? Zazdrość to niemiłe uczucie, które pojawia się mimowolnie. Może nas dołować, ale może też motywować do działania. Smukła figura, zadbany wygląd, czy status bizneswoman - to wszystko jest również w twoim zasięgu! Przekuj zatem zazdrość w motywacje! Przekonaj siebie, że możesz osiągnąć to, czego zazdrościsz innym i działaj, działaj!!!

12.SUKCES

12

Marzysz nieraz, żeby powiedzieć o sobie: jestem kobietą sukcesu, prawda? Tylko co on tak naprawdę oznacza? Dla niektórych będzie nim posiadanie szczęśliwej rodziny, dla innych bezpieczeństwo finansowe, a dla jeszcze innych sukcesem będzie pozbycie się nielubianych kilogramów.

Słowo sukces nie lubi niedomówień, więc pierwsze co zrób, to wyznacz konkretny cel np. schudnę 5 kg na wesele Kasi do końca maja. Pamiętaj też, że sukces musi być realny, więc nie zakładaj, że schudniesz 30 kg w 2 m-ce:) Wizualizuj: powieś na lodówce swoje zdjęcie, kiedy byłaś szczupła i wyobrażaj sobie siebie na weselu w zabójczej sukience, którą kupisz sobie jako nagrodę. A na weselu będziesz mogła powiedzieć do koleżanki: MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !
I na koniec podchwytliwe pytanko: dlaczego hasło ze zdjęcia z tarczą powyżej jest niepoprawne?

----------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj po raz pierwszy przedstawiamy GWIAZDĘ naszego happeningu, a jest nią... CZTEROLISTNA KOLOROWA KONICZYNKA ! Będziemy rozdawać taką roślinkę na imprezie:) Na każdym jej płatku jest inne przesłanie, a w środku hasło motywacyjne tylko dla Ciebie ! 

13. JEM ZDROWO-ŻYJE KOLOROWO

jp01

 

Dzisiejszy-zielony płatek, będzie namawiał cię nie tylko do odchudzania, ale również do zdrowego odżywiania.

Wiosna już do nas puka, w ogródkach przebijają się pierwsze wiosenne kwiaty. Teraz mamy najwięcej postanowień, żeby schudnąć na lato :)

Szczupła sylwetka to nie tylko nasz konfort, to też zdrowie. Otyłość skraca życie o ok. 10 lat ! Dlatego odchudzajmy się nie tylko dla figury, ale i dla zachowania dobrej kondycji zdrowotnej!

Dwie najważniejsze zasady, które pomogą Ci w tym procesie odchudzania to: jedz małymi porcjami ale częściej a także spożywaj posiłki o tych samych porach!

Po świecie krąży wiele diet, na pewno znajdziesz coś dla siebie, ale  pamiętaj, że

SKUTECZNA JEST TYLKO TA DIETA, KTÓRĄ SIĘ STOSUJE :)

 14.JESTEM PIĘKNA DLA SIEBIE
 jp02  

 Dziś przedstawiamy niebieski płatek piękności.

Kobiety-płeć piękna-tak o nas mówią, a my ze wszech miar staramy się temu sprostać..

Wstajesz, spędzasz godzinę w łazience, nakładasz na twarz makijaż, upinasz włosy, malujesz pazurki, analizujesz, przymierzasz, odrzucasz. Poświęcasz na to swój czas.

Wspaniale, jeżeli robisz to dlatego, że czerpiesz z dbania o swój wygląd i formę autentyczną radość. Jeżeli jednak twoje starania motywuje przede wszystkim lęk przed krytyką otoczenia, osłabia Cię to. 

Bądź piękna dla siebie nie dla innych! Bo to lubisz, bo sprawia ci to frajdę, bo dodaje ci pewności siebie. To ty jesteś tu najważniejsza!

Ale nie zapominaj, że perfekcyjny makijaż, doskonale leżąca na tobie garsonka czy szałowe szpilki nie zastąpią najcudowniejszego kosmetyku na świecie...

TWOJEGO UŚMIECHU !

 

15.JESTEM AUTORKĄ SWOJEGO SZCZĘŚCIA

jp03  

Dlaczego płatek motywacji jest pomarańczowy?

Bo to kolor energii, no i oczywiście kolor Obcasów! 

Przez ponad dwa tygodnie motywowałyśmy cię prawie codziennie do działania, do pracy nad sobą.

Zapytasz po co te wszystkie hasła, tematy do przemyśleń? Po co i komu potrzebna ta impreza?

Kochana kobietko, jeżeli czytając nasze motywacje, chodź raz zastanowiłaś się nad nią głębiej i postanowiłaś coś w sobie zmienić-to z pewnością warto było się nad nimi autorce pochylić.

Jeżeli podczas happeningu obudzisz się i postanowisz działać - to pomyśl sobie: Obcasy są ze mnie dumne!

Ale tak naprawdę autorką swojego szczęścia jesteś ty sama i to od ciebie zależy, czy przekujesz słowa w czyn, czy twoje "działanie" ograniczy się tylko do wiosennych  postanowień:)

OBCASY TRZYMAJĄ KCIUKI!

16.BADAM SIĘ BO CHCĘ ŻYĆ

jp04  

Dziś przedstawiamy płatek różowy-kolor od dawna związany z profilaktyką raka piersi.

Hasło Badam się, bo chcę żyć nie wymyśliłyśmy same... To hasło Izy Kuny-aktorki, która kilka lat temu była gościem pierwszej dużej imprezy profilaktycznej dla kobiet z okazji 8 marca w naszym Domu Kultury.

To właśnie ta impreza była zalążkiem Obcasów, bo to na niej się poznałyśmy i po niej zapadła decyzja o założeniu stowarzyszenia.

Od początku namawiamy was co roku z okazji dnia kobiet do badań i tak też będzie tym razem. Bo to, że są bardzo ważne, każda z nas wie, ale już nie każda z nas o tych badaniach pamięta!

DLATEGO OBCASY OŚWIADCZAJĄ:

zrobiłyśmy cytologię i mammografię...A TY?

------------------------------------------------------------------------------------------------

To już wszystkie motywacje, jakie przygotowałyśmy dla nas-kobiet. Choć są skierowane do pań z racji naszej działalności i akcji, większość haseł i tekstów jest uniwersalnych. Panowie również mogą z nich coś dla siebie zabrać :)

W tym miejscu chciałyśmy baaardzo podziękować dwóm organizacjom pozarządowym, które umożliwiają nam korzystanie ze szkoleń, zarówno rozwoju osobistego jak i merytorycznych, związanych z bieżącą działalnością NGO:

Stowarzyszeniu INTEGRACJA i ROZWÓJ z Kielc

Lokalnemu Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie.

W ciągu ostatnich dwóch lat Obcasy uczestniczyły w kilkudziesięciu (!) takich szkoleniach.To dzięki wiedzy i umiejętnościom jakie z nich wyniosłyśmy, powstał nasz happening i motywacje, które mogłyście przeczytać ! 

To że chętnie uczestniczymy w szkoleniach, to głównie zasługa trenerów prowadzących ! To oni potrafią w fantastyczny sposób przekazać wiedzę, skłonić do przemyśleń i ten sposób wpłynąć na nasze pozytywne zmiany !

Szczególnie chciałyśmy podziękować Beacie Woźniak-Faliszewskiej-trenerce rozwoju osobistego za mega profesjonalizm. Szkolenia przez nią prowadzące są wyjątkowe, mocno motywujące i inspirujące do zmian. Nie sposób nie być na każdym z nich ! Beatko wielkie dzięki !!!

Apelujemy do wszystkich kobiet: zdobywajmy wiedzę, umięjętności i motywacje, by się doskonalić, by co dzień stawać się lepszą wersją wczorajszej siebie ! Naprawdę warto!

Najbliższe wydarzenia

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ