Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Finansowanie projektu

"BIZNES NA OBCASACH"-projekt zakończony !

23 lutego 2013 zajęciami z informatyki zakończyły się zajęcia z projektu naszego stowarzyszenia "BIZNES NA OBCASACH alternatywą dla bezrobocia kobiet". Projekt ukończyło 15 pań przygotowanych podczas szkoleń do prowadzenia własnej firmy. Po zajęciach było uroczyste wręczenie dyplomów, torcik i własnoręcznie przygotowane sałatki - czyli jednym słowem pełna integracja kobiet włoszczowskiego biznesu! :)

A wszystko zaczęło się ..... od unijnego projektu "Stowarzyszenia "Włoszczowa-stop podziałom", które przygotowało szkolenia dla organizacji pozarządowych z pisania projektów unijnych.  Wzięły w nim udział cztery Obcasiki: Ania Malinowska, Kasia Standerska, Magda Rak i Beata Kącka.  Efektem szkolenia było stworzenie projektu. Miałyśmy dużo pomysłów, ale ostatecznie postawiłyśmy na przedsiębiorczość kobiet i tak powstał projekt o wdzięcznej nazwie "Biznes na obcasach-alernatywą dla bezrobocia kobiet".

Kiedy na stronie ŚBRR Kielce została ogłoszona Lista rankingowa wniosków o dofinansowanie projektu w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki konkursu na wsparcie realizacji projektów w ramach Działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”

-byłyśmy bardzo dumne!! Nasz projekt został umieszczony z 100 punktami na UWAGA… 16 miejscu!! na 80 wniosków które przeszły i na 185 złożonych! 

http://www.pokl.sbrr.pl/asp/pliki/do_pobrania/2012_04_24_lista_rankingowa_9.5.pdf

Koordynatorkami zostały Obcasiki : Gosia Bugaj i Kasia Standerska.

 Podczas 5 miesięcy trwania projektu 15 wspaniałych, aktywnych kobietek poznało następujące dziedziny biznesu oraz jego otoczenia:

  1. analiza rynku popytu na usługi i towary
  2. możliwości pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności i rozwój
  3. prawa podatkowego, prawa pracy i ubezpieczeń
  4. aspekty prawa gospodarczego i cywilnego
  5. etyka w biznesie, promocja i reklamy
  6. informatyka w biznesie
  7. godzenie życia zawodowego z prywatnym, motywacja, zarządzanie czasem+ spotkania indywidualne z psychologiem.

23 lutego 2013 roku odbyły się ostatnie zajęcia z informatyki, po których nasza kochana Pani Prezes Jola Tyjas wręczyła dyplomy a także podziękowała uczestniczkom i wyściskała każdą z osobna :)

Dzieczyny dłużne nie pozostały, pogratulowały pomysłu, dobrze merytorycznie przygotowanych wykładowców, wspanialych koorynatorek a także  podziękowały za możliwość uczestnictwa w szkoleniach. "Czekamy na kolejne projekty stowarzyszenia"-mówiły zachwycone :)

Czuło się w powietrzu wspaniałą atmosferę ostatniego spotkania. Własnoręcznie przygotowane sałatki, pierożki, krokieciki i torcik oczywiście, były kulinarnym dodatkiem do konstruktywnych rozmów o biznesie, polityce i życiu....

Celem projektu było wyposażenie 15 kobiet zamieszkałych na terenie gminy Włoszczowa w wiedzę, umiejętności i postawy osobiste niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.

Cel został osiągnięty, a Włoszczowa na Obcasach dziękuje uczestniczom za udział w projekcie i życzy udanych przyszłych biznesów!

Galeria projektu

Partner projektu

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ