Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 1 użytkownik.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Przyjazne strony

Władze stowarzyszenia

ZARZĄD STOWARZYSZENIA

 

JOLA TYJAS Prezes Zarządu. Mama dwóch córek. Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie. Dwukrotna laureatka plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza powiatu włoszczowskiego. Członek Zarządu KS Hetman Włoszczowa, Członek Stowarzyszeń „ Podaj rękę” i LGR "Między Nidą a Pilicą".  Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego.

Pisze projekty, pozyskuje pieniądze z Unii Europejskiej na zajęcia pozaszkolne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka słynnego projektu „ Expresem do edukacji w powiecie włoszczowskim”, który w 2010 roku otrzymał tytuł świętokrzyskiego Superprojektu. Od prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego otrzymała wyróżnienie za aktywne uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji „Bezpiecznie na rowerze".

Inicjatorka i organizatorka wielu akcji charytatywnych i imprez kulturalnych.

 

 
Jestem optymistką i do tego szaloną romantyczką. Kocham życie i biorę z niego to, co najlepsze, a codzienne wyzwania są dla mnie sposobem na wzbogacenie własnej osobowości. Każde zadanie oraz pracę wykonuję najlepiej jak potrafię. Od innych wymagam dużo, ale najwięcej od siebie, bo chcę wiedzieć wciąż więcej i więcej, sięgać do gwiazd i zdobywać szczyty.   
Od wielu lat mam w uszach studencką „Sielankę o domu” – „Szukam, szukania mi trzeba, domu gitarą i piórem, a góry nade mną jak niebo, a niebo nade mną jak góry”.
Co mnie boli?
Niesprawiedliwość i obłuda. Kiedy chcę to wykrzyczeć, a nie daję rady , to bezsilność mnie dobija…

 I co dalej?

Wystarczy, że moja córka szepnie mi do ucha: „Kocham Cię, mamusiu!”, a znów widzę kolorowy świat, czuję wiatr we włosach i zaczynam swój bieg.
To właśnie w rodzinie tkwi moja siła. 

BEATA KĄCKA V-ce Prezes Zarządu. Mama studentki i nastolatka. Z wykształcenie ekonomista i specjalista ochrony powietrza. Właścicielka Biura Rachunkowego LEX BUFIKS we Włoszczowie. Szefowa Rady Nadzorczej i dyrektor finansowy ZPD ARBOR sp.z o.o. Prezes włoszczowskiego Koła Ligi Obrony Kraju. Członkini Stowarszyszenia i Komitetu LGR "Między Nidą a Pilicą". Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia we Włoszczowie, przedstawiciel na Włoszczowę Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych LEWIATAN oraz członek wspierający Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Niezależna konsultantka Mary Kay. Dwukrotna laureatka plebiscytu Kobieta Przedsiębiorca powiatu włoszczowskiego. Inicjatorka i organizatorka akcji społecznej „Włoszczowa ma haka na raka”, której ambasadorką została aktorka Iza Kuna. Poprzez kampanię „Pracodawco odpowiedzialna i zorganizowana to pracująca mama” promuje dobry klimat dla matek w pracy, za co jej firma została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie "Firma Przyjazna Rodzicom". Z rąk prezydentowej Marii Kaczyńskiej odebrała statuetkę za zwycięstwo w ogólnopolskim plebiscycie „Firma Przyjazna Mamie”. Zwycięzca konkursów Równo-Ważni i Dobry Pracodawca. Była gościem Prezydenta Komorowskiego na gali konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny".

 

„Znajdź pracę, którą lubisz a do końca życia nie będziesz musiał pracować”– podpisuję się pod słowami Konfucjusza obiema rękoma. Cyferki, paragrafy i konta księgowe, to coś co naprawdę lubię! Mogę stanowić przykład na to, że na kursach dla bezrobotnych można odkryć swoją pasje i na dodatek się z tego utrzymać :)

Jestem realistką twardo stąpającą po ziemi. Nienawidzę się nudzić!

Do funkcjonowania jak powietrza potrzebuję coraz to nowych i trudniejszych wyzwań, ale też nie porywam się z motyką na słońce.

Po tacie odziedziczyłam obowiązkowość i pracoholizm, a dzięki mamy genom potrafię się dobrze organizować.

Moją wadą jest to, że za bardzo i na wyrost wszystkim się przejmuje.

Moją dumą jest moja rodzina, gdzie gości ciepło, wzajemne poszanowanie, zaufanie i zrozumienie. To daje mi siłę, kiedy czasem padam na twarz.  

ANIA MALINOWSKA Sekretarz Zarządu-prawnik, obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Włoszczowa, prowadzi kursy i szkolenia dotyczące zagadnień z zakresu prawa i przedsiębiorczości, sekretarz i członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włoszczowie, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, w urzędzie zajmuje się m.in. współpracą z organizacjami pozarządowymi ochrona zdrowia, promocja, sportem i kulturą. W pierwszej edycji plebiscytu "Kobieta Przedsiębiorcza 2008" zajęła IV miejsce w powiecie włoszczowskim. Współorganizatorka i uczestniczka aktywnie wspierająca wiele akcji społecznych, w tym "Włoszczowa ma haka na raka". Mama 10 letniego Wiktora. 

 

Każdego dnia twardo stąpam po ziemi i jestem realistką, choć często to intuicja kieruje moim postępowaniem. Moja mama twierdzi, że uporem mogłabym obdzielić jeszcze jedną osobę. Trudne zadania, jakie stawia przede mną życie i praca inspirują mnie i napędzają do działania, a adrenalina daje poczucie - że żyje…(bezczynność mnie dobija).

Kiedy czuję, że brak mi sił i energii, uciekam nad wodę - to tam na ciepłym piasku, przy szumie morskich fal, mogę godzinami leniuchować i czytać książki Tess Gerritsen, Harlana Cobena czy Johna Grahama, a czasami Hannę Bakułę, bo ona jak nikt potrafi pokazać nam to czego my same „kobiety” nie widzimy lub nie chcemy zauważyć.

 

 ….Mam marzenia …ktoś kiedyś powiedział, że „…jak człowiek nie marzy, umiera”, dlatego ja je mam, mniejsze, większe, spełnione i takie, które czekają…, a im bardziej stają się wyraziste tym częściej się spełniają…

Moją pasją jest prawo, a rozwiązywanie trudnych i zawiłych spraw sprawia mi przyjemność.

Nigdy nie rozpamiętuję, nie żałuję raz podjętych decyzji i nie zastanawiam się, że mogłabym coś zrobić inaczej – myślę sobie wtedy że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” i idę do przodu…

W życiu kieruje sie mottem: „Uwierz w siebie, a osiągniesz wszystko".


BOŻENA JASIOWSKA Członek Zarządu. Nauczyciel, obecnie pełni funkcję Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego we Włoszczowie. Jest również członkiem Zarządu Głównego ZNP w Warszawie oraz członkiem Zarządu Okręgu Świetokrzyskiego ZNP w Kielcach. Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia we Włoszczowie. W pierwszej edycji plebiscytu "Kobieta Przedsiębiorcza 2008" zajęła III miejsce w powiecie włoszczowskim, szczególnie za inicjowanie i organizowanie wielu akcji charytatywnych, głównie na rzecz potrzebujących pomocy dzieci, np. corocznie - "Ubierzmy dzieci na zimę". Organizator licznych uroczystości i imprez, m.in. Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego dla Pracowników Oświaty. Egzaminator sprawdzianów w szkole podstawowej i egzaminu maturalnego z j. polskiego. Za pracę na rzecz oświaty odznaczona w 2003 r. Brązowym Krzyżem Zasługi, a za działalność związkową w 2011 r. - Złota Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.   

 

 

"Ile chcesz otrzymać, tyle samo musisz dawać. Chcesz serce - daj więc całe życie" Friedrich Ruckert. I właśnie tego się trzymam. Każdy z nas ma jakąś misje do spełnienia na tym Bożym świecie. Ukochana siostra Małgorzata stwierdziła kiedyś, że moją misją jest pomagać innym. Po przeanalizowaniu swojego, długiego już życia - trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić, bo wszystko, co robię ukierunkowane jest na drugiego człowieka. Każda udana pomocy, zrealizowane zamierzenie przynosi mi satysfakcję i radość. Pierwszymi recenzentami tych działań są moje wspaniałe dzieci, które "niedaleko padły od jabłoni" i "grają w tę samą nutę", bo też pomagają innym. I to są moi najlepsi, najwierniejsi przyjaciele.

 

Nie wierzę w przesądy, nie lubię reklam w tv, może poza jedną: tp - rozum i serce. Przepadam za góralską kwaśnicą, ale wypoczywać wolę nad morzem, mimo że zdarza się to rzadko.

Nie będę oryginalna, ale uwielbiam słuchać utworów S. Krajewskiego, E. Geppert i A. Piasecznego. Lubię czytać książki, zwłaszcza filozoficzne (polecam "Ucieczkę od wolności" Ericha Fromma), nie stronię od powieści, ale z przesłaniem, np. "Miasto ślepców" Jose Saramago - "Skoro nie możemy żyć jak ludzie,

postarajmy się przynajmniej nie żyć jak zwierzęta".
Mam nieskomplikowany sposób pojmowania świata i ludzi-nie patrzę na opcje, przynależności, tylko na to, "co komu w duszy gra." 

 

 

ZOSIA JĘDRAS-Skarbnik

 

 KOMISJA REWIZYJNA STOWARZYSZENIA

 

 

JOLA MACHNIK 

Jestem najzwyklejszą kobietą, żoną i mamą dwójki  dzieci. Pracuję jako Dyrektor d/s   Ekonomicznych w firmie budowlanej, z wykształcenia ekonomista.

Determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu pozwala mi  realizować moje plany. Posiadam umysł analityczny, otwarty na nowe wyzwania. Usposobienie mam wesołe, łatwo nawiązuję nowe znajomości.

Jestem ciekawa życia, lubię poznawać nowych ludzi i ich widzenie  świata, nowe miejsca, kuchnię regionalną i obyczaje.

Uwielbiam wesołe towarzystwo, babskie pogaduchy, dobrą książkę, muzykę, jazdę samochodem, podróże i łowienie ryb.

Nie wyobrażam sobie nic nie robić. Ciągle czegoś szukam, ciągle mam czegoś niedosyt.

Doprowadzona do granic wytrzymałości potrafię „dać popalić”. Nie cierpię fałszu i zakłamania.

  

 

ULA TATAR

Mam 54 lata dwoje dzieci (z których jestem dumna) i dwoje wnuków, które daja mi mnóstwo radości.

Dojrzałość, żeby nie powiedzieć starość, polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami. Właśnie osiągnęłam to stadium i mogę pozwolić sobie na chwilę dygresji;

        Tak, jestem szczęśliwa.

Mam dach nad głową, kochającą rodzinę i cudownego faceta.
Mogę realizować swoje pasje, każdego dnia uczyć się czegoś nowego, cieszyć się życiem i pięknem otaczającego świata, czerpać radość z każdego oddechu.

             

Tak jestem optymistką.

bo raczej mówię, że szklanka jest do połowy pełna, o chwilach złych staram się myśleć krótko i wymazywać je z pamięci, a te przyjemne przedłużać.

Tak przeszkadza mi :

bufonada, hipokryzja, biadolenie, niszczenie środowiska naturalnego, dyskryminacja.

Tak jestem patriotą

bo zawsze myślę o Polsce w kategoriach "Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju". (John Fitzgerald Kennedy )

 Podróże kształcą... mam nadzieję :-) i sprawdzam to organoleptycznie.

 

renia mital  

RENIA MIŚTAL

Człowiek jest, wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”J.P.II

Jestem osobą niezależną, kochającą świat i ludzi takimi, jakimi są. Kiedy na mojej drodze pojawiają się przeszkody, staram się je usunąć, nie krzywdząc przy tym innych. Chętnie pomagam tym, którzy potrzebują mojego wsparcia.

 

Dobrze radzę sobie w trudnych sytuacjach, które wymagają zachowania zimnej krwi. Potrafię zrozumieć niedolę i podtrzymać na duchu. Jestem wyrozumiała, opiekuńcza i wrażliwa. Cenię poczucie obowiązku i staram się optymistycznie patrzeć na świat, jednak nie zawsze maluje się on w jasnych barwach. Jak każdy z nas przeżywam chwile bezradności?

 

Jestem osobą zdyscyplinowaną, a powierzone zadania staram się wykonać jak najlepiej. Potrafię cieszyć się chwilą. Kocham ludzi, ale nie znoszę obłudy, prowizorki i chamstwa. Uwielbiam dobrą zabawę i jestem duszą towarzystwa, która swoim poczuciem humoru i radością z życia zaraża innych.

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ