Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 1 użytkownik.

BABINIEC II-piosenki

1. WPROWADZENIE AUTORA Zbigniew Woldański Play
2. Zosia Jędras/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
3. Zosia Jędras/Asia Albrycht/Ula Palacz/Agnieszka Szczepara-Dynus Play
4. Asia Albrycht Play
5. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
6. Agnieszka Szczepara-Dynus Play
7. Ela Borowska Play
8. Ula Tatar Play
9. Ula Palacz Play
10. OBSADA SPEKTAKLU Play

BABINIEC I-piosenki

1. Babiniec-WSZYSCY Play
2. Bucik-ZOSIA JĘDRAS Play
3. Babcia-ZOSIA JĘDRAS Play
4. Jak grom-AGNIESZKA SZCZEPARA-DYNUS Play
5. Nocne życie-ULA PALACZ Play
6. Malowanie-WSZYSCY Play
7. Mijają lata ULA TATAR-finał Play

Licznik odwiedzin

396340
DziśDziś182
WczorajWczoraj186
MiesiącMiesiąc4689
RazemRazem396340

Przyjazne strony

ZDROWIE MODA I URODA na Obcaśnej imprezie z okazji Dnia Kobiet

Patroni medialni imprezy:          logo echo_dnia   logotlw1

My Obcaśne kobiety, chcemy być.. no jakie ? PIĘKNE oczywiście - dlatego w ubiegłym roku powstała sekcja naszego stowarzyszenia: Bądź piękna.

Ale my Obcaśne kobiety, chcemy przede wszystkim być ZDROWE, dlatego powstała sekcja profilaktyki chorób kobiecych. Bo cóż nam z piękna, jeżeli nie będziemy zdrowe ? Te pojęcia chcąc nie chcąc muszą iść ze sobą w parze!

Postanowiłyśmy zasiać nową modę wśród kobiet, naszych koleżanek, znajomych i nieznajomych- modę na profilaktykę. Połączyłyśmy działania obu sekcji, tym samym podpisując się pod hasłem PIĘKNA BO ZDROWA Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”, organizując 11 marca 2012 roku wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie spotkanie z okazji naszego święta.

 

Dom Kultury już po raz drugi był organizatorem imprezy profilaktycznej. W ubiegłym roku gwiazdą spotkania była znana warszawska aktorka Iza Kuna, która hasłem: Badam się bo chcę żyć namawiała nas do badań. Impreza była zorganizowana w ramach kampanii gmin powiatu włoszczowskiego pod hasłem : Włoszczowa ma haka na raka. W tym roku do badań cytologicznych namawiały wszystkie Obcaśne kobietki na czele z organizatorkami poprzedniego spotkania: Jolą Anią i Beatą. Ubiegłoroczna impreza była bowiem impulsem do założenia przez nas prężnie działającej dziś organizacji ! J

Podczas imprezy dużo się działo J W pierwszej części nasza szefowa Jola Tyjas na tle prezentacji zdjęć z różnych naszych spotkań i wyjazdów opowiedziała o stowarzyszeniu. Wyświetlono również filmik profilaktyczny pt.: „Matki i córki rozmowy o profilaktyce”, w którym mama-Beata Kącka namawiała koleżanki, żeby dawały swoim córkom przykład i systematycznie się badały, a córka-Cola Kącka przemówiła do pokolenia młodych kobiet wchodzących dopiero w dorosłe życie kobiet, namawiając je do wyrobienia sobie nawyku systematycznych badań.

Mama i córka wspólnie przeprowadziły dwa wywiady: z prezeską warszawskiego Kwiatu Kobiecości Idą Karpińską, oraz aktorką Kasią Zielińską, ambasadorką akcji „Piękna bo zdrowa”. Obie znane Panie w apelach skierowanych bezpośrednio do włoszczowianek namawiały nas do systematycznej cytologii.

Rozdano też 30 kuponów na bezpłatne badania USG ufundowane przez lekarzy: Zdzisława Ogonka i Dobromira Szczecińskiego. Nasza członkini Mariola Koza od szefowej sekcji Odchudzam się z uśmiechem Eli Borowskiej za największą ilość zgubionych kilogramów, otrzymała kupony na zakupy w sklepach: KESZ, RYBA, LADIES, PSB MRÓWKA ufundowane przez szefostwo sklepów.

Świeżo upieczona Kobieta Przedsiębiorcza 2011 powiatu włoszczowskiego pani Ania Skrobisz, otrzymała w prezencie zabiegi kosmetyczne od Karoliny Rydzek właścicielki salonu „Sekret Piękna” oraz serie masaży ujędrniających w Studiu Relax w Bukowie prowadzonym przez Panią Marię Sadowską.

Wystąpienia i prezentacje przeplatały piosenki w wykonaniu młodych włoszczowskich gwiazd Dominiki Bałazińskiej, Patrycji Piątek i Adrianny Hamery, a przepięknego walca wiedeńskiego zatańczyła młodzież z grupy tanecznej SWIVEL.

 

Kiedy duży ekran poszedł do góry, światła zaczęły mienić się kolorami, a energetyczna muzyka popłynęła z głośników, mogliśmy się już spodziewać tylko jednego: rozpoczął się oczekiwany przez wszystkich POKAZ MODY !

Na wybiegu w stylizacjach wizażystki Karoliny Rydzek, makijażach i fryzurach  SERENE DAY SPA właścicielki Uli Palacz , fryzurach Gosi Jabłońskiej oraz makijażach SEKRET PIĘKNA Karoliny Rydzek pojawiło się blisko 40 członkiń Stowarzyszenia „Włoszczowa na obcasach” wraz z córkami. W wysokich obcasach ( jakże mogłoby być inaczej, skoro są one częścią naszej nazwy J), ubrane w stroje włoszczowskich sklepów KESZ, RYBA, LADIES i REPORTER jako modelki dumnie prezentowałyśmy się na wybiegu J Pewnym, rytmicznym krokiem i najładniejszymi uśmiechami na jakie było nas stać, tuszowałyśmy tremę, która zjadała nas za kulisami J

Szczery podziw i rozbawienie wywołał w nas majestatycznie prezentowany przez wielbicieli naszej obcasowej Bogusi Saladry transparent o treści : „Bogusia! Uśmiechem zniewala, na nogi powala, biodrami kręci, po wybiegu pędzi”. Wszystkie zgadzamy się z tą treścią w całej rozciągłości! Jej cudny uśmiech zniewala i na nogi jak najbardziej powala ! J

Finałem naszego występu było odśpiewanie hymnu stowarzyszenia: „Być kobietą po czterdziestce”, której to piosenki nauczyłyśmy się podczas spektaklu „Klimakterium”. Jej słowa idealnie wpasowały się w nasze myśli i odczucia J, a cudownie reagująca na nią publiczność przyjęła ją owacjami J Po jej odśpiewaniu, nawiązując do głównego tematu imprezy, każda z nas NIE NA UCHO, ALE GŁOŚNO POWIEDZIAŁA KIEDY OSTATNIO ROBIŁA CYTOLOGIĘ!

 

PO występie Obcasów nastał czas na skrzętnie skrywaną niespodziankę Nieformalnej Grupy Wokalnej CIEPŁY DRAŃ, powstałej na potrzeby niniejszej imprezy J Panowie przygotowali dla nas niezwykle energetyczny występ, były piosenki, teksty tematycznie nawiązujące do naszego święta, a nawet videoklip J Śmiechu było co niemiara, a wspólnie z publicznością śpiewane szlagiery o kobietach podgrzewały publiczność do wspólnej  zabawy.

Zaśpiewana przez Panów na zakończenie imprezy piosenka „Baby ach te baby” utwierdziła nas w przekonaniu, że „tęgi chłop, co lekko w ręku łamie sztaby, względem baby, jest tak jak dziecko..., całkiem słaby..” J I tym optymistycznym dla nas akcentem, Panowie z Nieformalnej Grupy Wokalnej „Ciepły Drań” na czele z dyrektorem Domu Kultury Sylwestrem Kowalskim zakończyli imprezę.

 

Nie mam oceniać jak wypadła Obcasowa impreza (Droga Publiczności możecie ją ocenić w naszej sondzie), ale zabawy jaka towarzyszyła nam podczas prób, a potem na scenie i na spotkaniu po imprezie J nikt nam nie odbierze! Po raz kolejny udowodniłyśmy, że stanowimy niezwykle zgraną Włoszczowską Obcasową Rzeczpospolitą Babską! Ole! J

 

No i jeszcze raz na koniec :

OBCASY POWIEDZIAŁY GŁOŚNO: ZROBIŁYŚMY CYTOLOGIĘ,

A TY?

 

 

 

Najbliższe wydarzenia

Poznaj nas bliżej

Wspominki

Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ